Rumunsko na kole

Katedra tělesné výchovy FF UK pořádá ve spolupráci s CK Adventura cykloturistický kurz. Můžete se těšit na putování pohořím severních Karpat, pěší túru v pohoří Ceahlau, UNESCO kláštery s byzantskými malbami. Bydlet budeme v hotelech a penzionech s polopenzí.

Termín: pátek 20. 7. 2018  –  neděle 29. 7. 2018

Přihlášky:  v rezervačním systému KTV (pod textem) se zaplacením zálohy 1.500 Kč převodem na účet FF UK či v hotovosti vložením do pokladny tamtéž. VS: 625 100 412

Počet účastníků: 36

Ubytování: ve dvoulůžkových pokojích v hotelech a penzionech různé úrovně

Stravování: po celou dobu formou polopenze v místě ubytování či v jeho okolí

Doprava: hromadná – bus s vlekem na kola, bus po celou dobu k dispozici

Trasy: vhodné pro trekingová i MTB kola. Trasy vedou převážně zvlněnou krajinou.

Klima: denní teploty kolem 20°C, na horách chladněji.

Cena:  12.500,- Kč

    1. Úhrada platby na FF 1.500 Kč ihned po přihlášení na webu KTV převodem na účet FF UK nebo v hotovosti do pokladny FF, nám. J.Palacha 2, P-1
    2. Záloha 3.500 Kč na účet CK Adventura do 15. 4. 2018
    3. Doplatek 7.500 Kč na účet CK Adventura  do 15. 6. 2018. Fakturační údaje a smlouva s CK Adventura budou zaslány účastníkům po přihlášení na webu KTV mailem.

Zahrnuje:

  • doprava autobusem s vlekem na kola, bus po celou dobu k dispozici
  • 7 x ubytování v hotelech a penzionech s polopenzí
  • instruktory
  • mapy, informační materiály
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění storna účasti (limit 80% ceny)

Nezahrnuje:

  • ostatní stravování a nápoje a vstupné do navštívených objektů

Vedoucí kurzu: PaedDr. Eva Šeflová, tel: 723 559 359, e-mail: eva.seflova@ff.cuni.cz

Mgr. Vratislav Chvátal, tel: 603 852 497, e-mail: vratislav.chvatal@ff.cuni.cz

 

Program:

Bukovina je část severního Rumunska známá zejména svými jedinečnými byzantskými malovanými kláštery, které se s pomocí UNESCO vracejí do své původní barevné krásy. Geografickou polohou v blízkosti ukrajinských a moldavských hranic je dán i její pestrý přírodní a kulturní charakter. Za týden projedeme několik pohoří severních Karpat, v živém „skanzenu“ údolí řeky Izy budeme obdivovat dřevěné kostely i lidovou architekturu Maramureše. Z horských sedel dohlédneme až k horám Zakarpatské Ukrajiny a zcela nicotní si budeme připadat pod impozantními svahy pohoří a NP Rodna. Vystoupíme na majestátní skalnatý masiv pohoří NP Ceahlau a národním parkem Bicazských soutěsek dojedeme až k vulkanickému pohoří Harghita. Tato oblast je bohatá na sirné prameny a termální koupele a obývá ji enkláva maďarské menšiny v Rumunsku, což jen dokresluje rozmanitost celé projeté trasy.

1. – 2. den
Odpolední odjezd, ranní příjezd do rumunské Moldávie; na kolech ze sedla Gutin (987 m) do údolí Izy s dřevěnými kostely a zdobenými vstupními branami, komplex kláštera Birsana, nocleh v Sacelu (40-80 km); částečně variantní trasa i pro horská kola.

3. den
Busem do sedla Prislop (1416 m), horská vesnice s tržištěm Cirlibaba, opuštěnou krajinou pohoří Maramureš až k hranicím s Ukrajinou, dojezd ke klášteru Moldovita (30-85 km).

4.den
Přes sedlo Ciumarna (1100 m) ke klášteru Sucevita a odtud ke klášteru Humor (45-75 km).

5. den
Klášter Voronet, přejezd pohoří Stanisoarei přes horské vesnice a sedlo Tarnita (1161 m) do údolí řeky Bistrita (50-90 km); dojezd busem do NP Ceahlau.

6. den
Den v NP Ceahlau: pěší túra na hřeben vápencového pohoří Ceahlau nebo cyklistika u jezera Izvorul Muntelui a pěší výstup ke kaskádovému vodopádu Duruitoarea.

7. den
Národním parkem Bicazské soutěsky kolem unikátního jezera Lacu Rosu do sedla Pangarati (1256 m) s dalekým výhledem na pohoří Harghita (40-63 km) nebo pěší turistika ve stejné oblasti; nocleh ve městě Gheorgheni.

8. den
Okruh v pohoří Giurgeu – místo pramenů řeky Olt, sedlo Covacipeter (1243 m), jezero Balan (60 km nebo zkrácená trasa); případně ještě krápníková jeskyně Sugau.

9. – 10. den
Závěrečná pohodová etapa: Lazarea – nádherný zámek, muzeum a klášter františkánů, kolem řeky Mureš s pramenem výborné minerálky (40 km), nebo pěší výstup ke kapličce sv. Anny a návštěva salaše s koupí ovčího sýru a brynzy (10 km), zpět do Gheorgheni. Večer odjezd do ČR.

 

Úvod > Sportovní kurzy > Rumunsko na kole