Rakousko a Německo na kole

Navštívíme oblast Salzburských jezer, budeme bydlet v kempu na břehu jezera Wolfgangsee, odkud vyrazíme na pět cyklistických etap krásnou přírodou s panoramaty Alp, zájemci mohou podniknout pěší výlet s podporou lanovky. Následně se přemístíme do Německa k jezeru Chiemsee, kde budou tři etapy po okolí.
Program obohatíme koupáním v krásných jezerech, prohlídkami alpských vesniček a místních památek.

Motto: „Nevěšte bicykl na hřebík, zrezivíte dřív než on.‘‘ – Vítězslav Dostál

Kurz je určen studentům FF UK, FSV UK, FHS UK a AVU. V případě volné kapacity se kurzu mohou zúčastnit také studenti ostatních VŠ, členové klubu Alumni a zaregistrovaní externí uživatelé služeb UK.

Termín: 20. – 28. 9. 2020
Odjezd: 20. 9. v 10.00 hod. – parkoviště pod areálem SCUK, Bruslařská 10, Praha 10
Návrat: 28. 9. v podvečerních hodinách k areálu SCUK

Doprava: autobus Bova se speciálním vlekem na kola (celou dobu s námi – nabírá cestou, nebo vyváží na kopce méně zdatné účastníky)
Ubytování: ve vlastních stanech v kempech u jezera
Stravování: vlastní

Cyklotrasy: 75% asfalt, občas hladká šotolina. Vhodné pro treková i horská kola.

Povinné: s sebou potvrzení o uzavření pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Kolo v dobrém technickém stavu + cyklistická helma.

Cena: 6.900 Kč
Zahrnuje:
klimatizovaný autobus, cyklovlek, mapky, informační materiály a instruktory.
+ cca 100 Euro – zahrnuje ubytování v kempech (bude vybíráno a vyúčtováno během kurzu)

Přihlášky: do 31.8.2020 v online formuláři, současně s platbou. Při platbě pečlivě vyplňujte VS.

Vedoucí kurzu:
PaedDr. Eva Šeflová, tel: 723 559 359, e-mail: eva.seflova@ff.cuni.cz
Mgr. Věra Hrazdírová, tel: 777 185 390, e-mail: vera.hrazdirova@ff.cuni.cz

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM:

20.9. sraz v 9.00 v SCUK Hostivař, v 10.00 odjezd směr ČB – Linec – St. Wolfgang.

21.9. St. Wolfgang – (busem do Mondsee) – na kole Mondsee po J straně, pak po S straně, kolem Irrsee a k busu v Mondsee. Busem do St. Wolfgang.

22.9. St. Wolfgang – Schwarzensee – Unterach am Attersee – Eisenaueralm – St. Gilgen – St. Wolfgang.

23.9. St. Wolfgang – (busem) přes Bad Ischl – Bad Goisern – Altaussee – Bad Aussee – Obertraun – Bad Goisern.

24.9. St. Wolfgang – St. Gilgen – Fuschlsee – Vordersee – Hintersee – St. Wolfgang. 5 hod., 80 km nebo do lázeňského města Bad Ischgl, zpět přes jezírko Nussensee 3 hod, 55 km.

25.9. St. Wolfgang – busem do Obertrum am See – kolem tří jezer, pak busem do campingu Kupferschmiede u jezera Chiemsee, DE, 3 hod, 35 km.

26.9. Camping Kupferschmiede – (busem Ruhpolding) na kole horami: Steinbergalm – Gleichenbergalm – Menkenboden – Bergen – Grabenstatt – Camping Kupferschmiede, 4 hod, 40 km (psáno MTB, prvních 10 km stále do kopce)

27.9. Camping Kupferschmiede – kolem jezera Chiemsee – Camping Kupferschmiede.

28.9. Campingplatz Kupferschmiede – koupání nebo krátké kolo. Praha příjezd cca 18,00 do SCUK Hostivař.

Cyklotrasy můžete po dohodě zkrátit nebo vynechat. S ohledem na počasí a výkonnost účastníků je možná úprava programu.

Přejeme vám krásné zážitky v nádherné přírodě!

Úvod > Sportovní kurzy > Rakousko a Německo na kole