Albeř – úvodní soustředění studentů 1. ročníku

Katedra tělesné výchovy pořádá ve spolupráci s Katedrou psychologie a sociologie úvodní kurz, který se koná ve dnech 9. – 12. září 2024 ve sportovním středisku Univerzity Karlovy Albeř u Nové Bystřice, okres Jindřichův Hradec. Budete mít možnost seznámit se se svými spolužáky, poznat některé učitele, dozvědět se řadu praktických a důležitých informací o studiu zvoleného oboru a zasportovat si!

Náplň kurzu:
Program odborných kateder Psychologie a Sociologie
Informační systémy a zdroje na UK
Úvod do racionálního čtení
Informace Katedry tělesné výchovy – pohyb a sport na VŠ
Sportování a turistika na Albeři

Vzhledem k tomu, že se soustředění koná ve sportovním středisku UK, nabízíme Vám možnost sportovního vyžití: basketbal, volejbal, kopaná, gymnastika, tenis, stolní tenis, turistika, vodní sporty. (V případě zájmu o tenis je třeba přibalit vlastní raketu a míčky.)

Organizační pokyny:
Ubytování: ve stanech s podsadou.

Stravování: začíná v pondělí 9. září večeří a končí ve čtvrtek 12. září obědem/popř. balíček na cestu, úterý a středa plná penze.

Vezměte si jistě sebou: teplý spací pytel, sportovní oblečení a obuv i teplé oblečení; dále tužku, papír/sešit, občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění. Doporučujeme baterku.

Cena pobytu: 1.600,-  Kč. Úhradu proveďte bankovním převodem nejpozději do 20.8. 2024. Pokyny k platbě Vám přijdou emailem po přihlášení. Závazně přihlášeni jste až po zaplacení. Potvrzení o zaplacení vezměte s sebou. Cena zahrnuje stravování a ubytování ve stanu. Pro zdravotně oslabené (je třeba doložit lékařským potvrzením) je možné ubytování v chatce (cena je pak 2.200,- Kč).

Doprava: Společnou dopravu autobusem z Prahy na Albeř zajišťuje katedry psychologie a sociologie s katedrou TV. Cena je cca 400,- Kč (bude záležet na vytížení autobusu). V přihlášce závazně vyplňte, jestli o společnou dopravu autobusem z Prahy na Albeř máte zájem. Peníze za dopravu vybereme v hotovosti po příjezdu na Albeř.

Odjezd společně autobusem: v pondělí dne 9. září v 10:00 hodin z Prahy – z autobusového nádraží Roztyly. Sraz nejpozději v 9:45 hod (bude ještě upřesněno).

Se studenty, kteří mají výhodnější spojení z místa bydliště nebo zvolí individuální způsob dopravy, je sraz na Albeři nejpozději ve 13:00 hod. (spojení: Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, směr Slavonice, zastávka Albeř – sádky, pak asi 500 metrů pěšky po směru jízdy – sportovní středisko UK je u rybníka Osika).

Program úvodního soustředění končí ve čtvrtek 12. 9. nejpozději ve 12:00 hod.
Odjezd z Albeře je ve čtvrtek individuální, společná doprava není zajištěna.

Svou účast na povinném úvodním soustředění neodkladně potvrďte vyplněním přihlášky a zaplacením nejpozději do 20. srpna 2024.

Vedoucí:  Jana Rachnevová

Lektor:     Pavel Havránek 

 

Úvod > Sportovní kurzy > Albeř – úvodní soustředění studentů 1. ročníku